Het Korps Politie (KPS) heeft in de periode van maart 2026 landelijk 174 aanhoudingen verricht en 109 verdachten in verzekering gesteld. Het betreft verdachten van gewelds- en vermogensdelicten alsook overige acties van de politie. In deze periode is er 1 levensberoving gemeld, 12 gewapende overvallen en 34 berovingen zonder vuurwapen. Verder zijn er 130 inbraken geregistreerd en 2 rijbewijzen ingevorderd. Overige cijfers in deze periode betroffen 10 suicide gevallen en 2 verkeersdoden.
De meeste overvallen en berovingen hebben zich voorgedaan in Regio Paramaribo en de meeste inbraken vonden plaats in de regio’s Paramaribo en Midden.
Ondanks de schaarse middelen en beperkingen, blijft het politiepersoneel zich inzetten om de veiligheid te waarborgen. Bovengenoemde resultaten zijn te danken aan de vastberadenheid van politiemedewerkers en de bijdrage van de samenleving en de inlichtingendiensten.
Het KPS blijft zich inzetten voor de veiligheid van alle burgers. Zij doet hierbij een beroep op de gemeenschap om verdachte situaties te blijven melden en samen te werken aan een veiliger Suriname.